سؤال :

مهندس بخارایی با عرض احترام ، ببخشید ، من در یک آزمایشگاه کار می کنم که موقع کار ناگهان کمرم گرفت ، میشه لطف کنید که اینجور مواقع چه می شود

پاسخ :

سؤال کننده محترم ، متوجه سؤال شما نمی شوم که منظور شما از اینکه «چه می شود» چیست ، لذا صَرفنظر از منظور شما و نیز درصورتیکه عارضه ایجاد شده ، از مصادیق حوادث کاری در محیط کاری شما تشخیص داده شود ، موارد زیر به اطلاع رسانیده می شود

همانگونه که همواره در نوشتار خود آورده ام

«هر حادثه ای ویژگی های خاص خود را دارد ، بنابراین کارشناس در فرایند بررسی هر حادثه ای ، ابتدا باید عللی را که بروز حادثه متأثر از آنها بوده است را احراز نماید وآنگاه به این مهم بپردازد که علل مذکور ناشی از انجام فعل و یا ترک فعل و به عبارت دیگر بی احتیاطی و یا بی مبالاتی چه اشخاصی بوده است ودر نهایت ،درصورت وم ، میزان درصد تأثیر پذیری بروز حادثه را از علل احراز شده مورد ارزیابی قرار دهد»

بنابراین تا جزئیات حادثه به شرح گفته شده در بالا احراز نشود ، هر گونه اظهارنظر، یک نظر کارشناسی نخواهد بود

در اینجا توجه مطالعه کنندگان این مطلب را به مواد۱۲۶ و ۱۲۸و ۱۳۱از آیین نامه ایمنی  آزمایشگاه ها جلب می نمایم

آیین نامه ایمنی آزمایشگاه ها

ماده 126- فضای کار به لحاظ ارگونومی به نحوی طراحی شده باشد که باعث خستگی مفرط افراد در حین کار نگردد.

ماده 128- برای جلوگیری از عوارض ارگونومیک باید مواد، امکانات، ابزارآلات و تجهیزات به نحو مناسب در دسترس باشند.

ماده 131- از صندلی هایی که مطابق اصول ارگونومیک طراحی شده استفاده گردد.

کارشناس غلامرضابخارایی

تماس با من : gh.bokharaei@gmail.com

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : حادثه ,آزمایشگاه ,آیین ,ایمنی ,نامه ,ماده ,نامه ایمنی ,آیین نامه ,ایمنی آزمایشگاه ,بروز حادثه ,نامه ایمنی آزمایشگاه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

F.M.J ایران تبلیغ ( Iran Tabligh ) هوش معنوی محفل خستگان رازهايي براي خانه داري موفق مجله کالا محله ویورلی فروش,پروژه, مقالات دانلودی,نمونه سوالات,پاورپنیت,جدید رها کسی شبیه خودم بنیس